Ogłoszenia duszpasterskie, 04.02.2024r.

V Niedziela Zwykła, 04 lutego 2024 roku

1. W związku ze zbliżającymi się rekolekcjami wiekopostnymi z Nawiedzeniem Figury Świętego Michała Archanioła z groty objawień na Gargano, od 25 do 28 lutego, zachęcam do włączenia się w śpiew pieśni ku czci Michała Archanioła przed niedzielnymi Mszami Świętymi, żebyśmy potrafili je śpiewać w czasie rekolekcji.

2. Dziś po Mszy Świętej o 10.30 zapraszam Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej z Rodzicami na przymiarkę alb komunijnych do sali przy zakrystii.

3. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu w sobotę od 9 do 10.

4. Zbiórka lektorów, ministrantów i kandydatów obędzie się w sobotę, 10 lutego, o 15.00.

5. W przyszłą niedzielę, 11 lutego, przeżywać będziemy Światowy Dzień Chorego, dlatego też podczas każdej Mszy Świętej zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych, który według prawa kościelnego mogą przyjąć tylko dotknięci poważną chorobą, która postępuje, i chorzy, których życie jest zagrożone. Warto przy tej okazji przypomnieć, że sakrament ten nie może być udzielany ani przyjmowany z powodu błahych dolegliwości czy wręcz profilaktycznie. Koniecznym warunkiem jest też wcześniejsze wyspowiadanie się.

6. Pięknie dziękuję za ofiary na tacę złożone w ubiegłą niedzielę, w wysokości 6000zł, dla Rodziny z Tarchał Małych, która straciła cały swój dobytek w wyniku pożaru i za ofiary składane dziś na ten cel oraz do skarbon na klasztory klauzurowe w piątek i dzisiaj!

7. W środę zakończyły się odwiedziny duszpasterskie, tzw. „Kolęda”. Dziękuję Parafianom
z ul. Odolanowskiej w Wierzbnie i Kurocha, których odwiedziłem w minionym tygodniu oraz każdemu,
kto zechciał przyjąć kolędowe błogosławieństwo w swoim domu, porozmawiać, podzielić się radościami
i troskami. Dziękuję za 42310zł kolędowych ofiar, które zostały wpłacone na konto parafialne
z przeznaczeniem na odnowienie terenów zieleni przy kościele oraz renowację kapliczki Świętego Józefa.

8. Zelatorów i Zelatorki Róż Różańcowych zachęcam do udziału w diecezjalnym szkoleniu
dla odpowiedzialnych za wspólnoty różańcowe w parafii, które odbędzie się w sobotę, 24 lutego,
w Seminarium Duchownym w Kaliszu. Szczegóły w zakrystii.

9. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty! O posprzątanie kościoła w sobotę proszę Rodziny
z Nabyszyc: Jarosław Edmund Kukuła, Mariusz Biel, Halina Sikora, Rafał Czesław Krupka,
Kamil Pawlak, Roman Wewiór.

10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: „Opiekuna”, miesięcznika „Różaniec” i dwumiesięcznika „Trwajcie w miłości”.